Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukasPIEVOS LAIVAS – vaikų gėriui ir grožiui

 


„Pievos laivas“ – tai vadinasi naujausioji Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos ir Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ narės Onos Siguldos Valužienės knygelė vaikams. Penkių knygų autorė, pirmąją knygelę vaikams „Išdaigos“ išleidusi 2006 metais, dabar jau antrąkart pradžiugins mažuosius skaitytojus. Jie čia galės ne tik keliauti gamtos takais, skaitydami eilėraštukus ir istorijas apie boružės, skruzdėlytės ir kitų draugų nuotykius, bet ir spalvinti.

 

Iš dangaus į mažas rankeles
Barsto rasos savąsias versmes,
Debesėliai pilkais nėriniais
Išsidraiko danguj kaspinais.
Kilimėlį gėlyčių paties,
Daug svečių pas vaikus jie pakvies
Ir svajonių duris atrakins –
Gėrį, grožį į širdis įpins...

 

 


„Norėjosi leidinį vaikams padaryti įdomų – mažiesiems nusibodus skaityti, jie gali imtis spalvinti knygutę, - apie „Pievos laivą“ kalba trijų poezijos knygų autorė, prasitarusi, jog jai pačiai tai buvo galimybė tarsi sugrįžti į seniai praėjusius vaikystės laikus, prisiminti, kokie buvo tada siekiai ir svajonės.

Ona Sigulda Valužienė leidžiant knygutę į pagalbą pasikvietė „Vingiorykštės“ klubo prezidentę, „Ryto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoją metodininkę Adelę Daukantaitę Šeškauskienę, kuri iliustracijomis ne tik papuošė knygutę, bet ir ją suredagavo. O.S. Valužienė dėkinga ir korektorei Rasai Devyžienei bei „Plungės žinių“ redaktoriui Žydrūnui Pilitauskui, maketavusiam leidinį.

UAB „Plungės žinios“ išleista linksma, šviesi ir skatinanti vaikus mąstyti knygutė „Pievos laivas“, tikimasi, taps populiari, kaip ir „išdaigos“.