Balto Advento puslapiai... FOTO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knygos SO MEILĖ ŽEMAITĖJE pristatymas Plungėje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žemaitiški skaitymai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plungėje - paminklas M.K.Čiurlioniui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knygos GYVENTI SU SAULE... sutiktuvės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balto Advento puslapiai...

 

Šių metų žiema atėjo visu grožiu – lyg iš pieno plaukusi, karališko baltumo... Ir Adventas  kitoks, kažko pakilesnis, turintis jungtį, kur žmogus ieško grožio ir pakylėjimo savo sielai... Kur visa tai rasti?

Plungės miesto bibliotekoje – puiki paroda „Momentai“. Tai Giedriaus Kazlausko ir Kristinos Šatkauskės darbai.  Šių autorių parodos atidarymas – pirmieji Advento puslapiai, kuriuos atversti organizatoriams – Ingridai Jonuškienei ir Ritai Jundulienei -  padėjo Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ kūrėjai: Irena Stražinskaitė-Glinskienė, Gertrūda Poškienė ir Adelė Daukantaitė, viešnia iš Šilalės – poetė Nijolė Katelynienė.   Parodos  atidarymui - poezijos pusryčiai puikiai dienos pradžiai, kad pajustum dienos adventišką virpulį, pripildytum save geros ir skaidrios nuotaikos... Muzikės Romenos Zabielienės atliekamos  kūrybos dainos pakylėjo į tą erdvės dalį, kurioje sakralumas kviečia žmogų kelionėn į save, į vertybinę gyvenimo pajautą, į  Kalėdų dvasios laukimą...

Kristina Šatkauskė gimė ir augo Plungėje. Tapybą atrado per motinystės atostogas. Kristina tiki, kad grožis ir gėris išgelbės pasaulį, o apie kūrybinius bandymus sako: „Paveiksluose atsispindi mano dūšia, spalvota, o jei reikia - ir raguota“.

Giedrius Kazlauskas gimė ir augo Rietave, mokėsi Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Baigęs dešimtą klasę atvyko mokytis į Plungės verslo ir technologijų mokyklą. Plungėje gyvena nuo 2010 metų, sukūrė šeimą... Piešti Giedrius mėgo nuo vaikystės, o rimčiau užsiimti tapyba – nuo 2020 metų,  ir nuo tada tapyba tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Pradėjo domėtis įvairiomis piešimo technikomis, senaisiais bei šių dienų menininkų darbais. Giedriaus darbai tikrai įspūdingi: portretai, drobės, kuriose įamžinti gamtos maži stebuklai...

Pasaulis atviras grožiui kaip eilėraštis muzikai ir tie maži, gražūs mūsų sielų monologai tapo paveikslus, rašo knygas, kuria muziką, dainas... Vieną kartą radęs savyje kūrybos džiaugsmą be jo gyventi nebegali – taip kuriasi visatos pasauliai. Žmogui reikalinga bendrystė, nes joje gimsta šviesa ir toje bendrystėje – poezijos, muzikos, dailės -  su parodos autoriais dalyvavo knygų klubas „Purpurinė gija“, draugai, kūrėjų šeimos nariai... Susitikimo akimirkas įamžino fotomenininkas Antanas Jonaitis ir svečias iš Šilalės – fotomenininkas Albertas Mitkevičius.

 

Adelė Daukantaitė

Daugiau nuotraukų - fotoalbume.

Poezijos rinktinės VĖJAI ŠOKDINA ŠIRDĮ pristatymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ir atsiliepimai...

 

 

 

Konferencija „Aš vis dar myliu Lietuvą...“ IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencija „Aš vis dar myliu Lietuvą...“ III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencija „Aš vis dar myliu Lietuvą...“ II

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencija „Aš vis dar myliu Lietuvą...“

 

 

 

 

 

 

 

Ramutės Damulienės magistro darbo pristatymas Plungės visuomenei

Plungės viešojoje bibliotekoje Ramutė Damulienė pristatė savo magistro darbą.

 

 

 

 

 

 

 

 

G.Černeckio "Lakonikų" pristatymas Plungėje

 

Gruodžio 13-ąją Plungės viešojoje bibliotekoje įvyko lakonikų skaitymai - taip visuomenei pristatyta naujoji bibliofilo, istorijos mokytojo, literato Gintauto Černeckio knyga "Lakonikos".

 

Skaitymai autobusų stotyje

 

Telšiškių menininkų Astos ir Mindaugo Šimkevičių iniciatyva Plungės autobusų stotyje buvo surengti literatų kūrybos skaitymai, kuriuose, be kitų, dalyvavo ir Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ nariai Rūta Poškienė, Daiva Rudelytė Stončienė, Danutė Narkienė, Janina Matevičienė, Ona Sigulda Valužienė bei klubo pirmininkė Adelė Daukantaitė Šeškauskienė.

 

 

 

 

 

 

 

Birutės Lengvenienės 70-ečio paminėjimas

 

Plačiau apie renginį skaitykite straipsnį "Birutė ir draugai".

 

  

 

 

 

Vingiorykštiečiai LKRS renginiuose

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plungės literatai Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos renginiuose.

Nuotraukoje kairėje: Plungės literatai kartu su Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos pirmininku Kostu Fedaravičiumi šventėje Jonavoje.

Nuotraukoje dešinėje: Birutė Lengvenienė kartu su savo eilių skaitove Alina Rauktyte, LKRS pirmininkas Kostas Fedaravičius, Ilona Linkevičienė, Adelė Daukantaitė Šeškauskienė, Janina Matevičienė poezijos šventėje Babtuose (Kauno raj.) 2002 m.

Kuliuose

 

Kartu su Rietavo literatais

 

 

Triukšmingas ir smagus Danutės jubiliejus

 

Poezijos popietė su stalgėniškiais

 

 

Aptariamas almanacho išleidimas

 

...kartu su Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos pirmininku K.Fedaravičiumi.

 

„Vingiorykštės“ svečias - Jaunius Kulnys