Balto Advento puslapiai... FOTO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knygos SO MEILĖ ŽEMAITĖJE pristatymas Plungėje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žemaitiški skaitymai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plungėje - paminklas M.K.Čiurlioniui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knygos GYVENTI SU SAULE... sutiktuvės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balto Advento puslapiai...

 

Šių metų žiema atėjo visu grožiu – lyg iš pieno plaukusi, karališko baltumo... Ir Adventas  kitoks, kažko pakilesnis, turintis jungtį, kur žmogus ieško grožio ir pakylėjimo savo sielai... Kur visa tai rasti?

Plungės miesto bibliotekoje – puiki paroda „Momentai“. Tai Giedriaus Kazlausko ir Kristinos Šatkauskės darbai.  Šių autorių parodos atidarymas – pirmieji Advento puslapiai, kuriuos atversti organizatoriams – Ingridai Jonuškienei ir Ritai Jundulienei -  padėjo Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ kūrėjai: Irena Stražinskaitė-Glinskienė, Gertrūda Poškienė ir Adelė Daukantaitė, viešnia iš Šilalės – poetė Nijolė Katelynienė.   Parodos  atidarymui - poezijos pusryčiai puikiai dienos pradžiai, kad pajustum dienos adventišką virpulį, pripildytum save geros ir skaidrios nuotaikos... Muzikės Romenos Zabielienės atliekamos  kūrybos dainos pakylėjo į tą erdvės dalį, kurioje sakralumas kviečia žmogų kelionėn į save, į vertybinę gyvenimo pajautą, į  Kalėdų dvasios laukimą...

Kristina Šatkauskė gimė ir augo Plungėje. Tapybą atrado per motinystės atostogas. Kristina tiki, kad grožis ir gėris išgelbės pasaulį, o apie kūrybinius bandymus sako: „Paveiksluose atsispindi mano dūšia, spalvota, o jei reikia - ir raguota“.

Giedrius Kazlauskas gimė ir augo Rietave, mokėsi Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Baigęs dešimtą klasę atvyko mokytis į Plungės verslo ir technologijų mokyklą. Plungėje gyvena nuo 2010 metų, sukūrė šeimą... Piešti Giedrius mėgo nuo vaikystės, o rimčiau užsiimti tapyba – nuo 2020 metų,  ir nuo tada tapyba tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Pradėjo domėtis įvairiomis piešimo technikomis, senaisiais bei šių dienų menininkų darbais. Giedriaus darbai tikrai įspūdingi: portretai, drobės, kuriose įamžinti gamtos maži stebuklai...

Pasaulis atviras grožiui kaip eilėraštis muzikai ir tie maži, gražūs mūsų sielų monologai tapo paveikslus, rašo knygas, kuria muziką, dainas... Vieną kartą radęs savyje kūrybos džiaugsmą be jo gyventi nebegali – taip kuriasi visatos pasauliai. Žmogui reikalinga bendrystė, nes joje gimsta šviesa ir toje bendrystėje – poezijos, muzikos, dailės -  su parodos autoriais dalyvavo knygų klubas „Purpurinė gija“, draugai, kūrėjų šeimos nariai... Susitikimo akimirkas įamžino fotomenininkas Antanas Jonaitis ir svečias iš Šilalės – fotomenininkas Albertas Mitkevičius.

 

Adelė Daukantaitė

Daugiau nuotraukų - fotoalbume.

Poezijos rinktinės VĖJAI ŠOKDINA ŠIRDĮ pristatymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ir atsiliepimai...

 

 

 

Konferencija „Aš vis dar myliu Lietuvą...“ IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grafikos paroda KINTANTIS LAIKAS III

Žemaičių dailės muziejuje spalio 7 d. atidaryta Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės jubiliejinė paroda KINTANTIS LAIKAS III. Grafika. Rankų darbo popieriaus objektai. Tapyba.

„Gimiau ir vaikystę praleidau nuostabiame Buenos Aires mieste. Tolimos bei širdžiai artimos Argentinos dvasia, jos kultūros archetipai tebejaudina mane.

 

 

Baigiau Vilniaus Dailės akademiją, įgydama grafikės specialybę. Žavėjo įvairios technikos: litografijos minkštumas, moderni šilkografija, o labiausiai – įvairios metalo technikos. Įsigilindama į turtingą grafikos meno palikimą, palaipsniui ėjau prie abstraktesnės formos, akcentuodama liniją, faktūras ir emocinę raišką per spalvą. Lemiamas posūkis kūryboje įvyko 1994 m. po apsilankymo pas dailininką Ricardo Crivelli. Jis atskleidė rankų darbo popieriaus technologines ir menines galimybes. Nuo to laiko popieriaus gamyba pakerėjo mane. Supratau, kad popierius gali talpinti savyje visas pasaulio realijas – nuo žiedlapių, augalų stiebų, atplaišų, sėklų, smėlio, paukščio plunksnų. Išnaudodama popieriaus plastiškumą, savo kompozicijas pradėjau turtinti autoriniais atspaudais ir koliažais.

Surengiau virš 40 autorinių parodų Lietuvoje, Argentinoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Olandijoje, Japonijoje. Dalyvavau daugiau nei 200 tarptautinių parodų.

Kūryba ne kartą buvo pažymėta garbingais apdovanojimais. Darbų yra įsigiję muziejai ir privatūs kolekcininkai: Lietuvos Nacionalinis dailės muziejus, MO muziejus Vilniuje, Nacionalinis grafikos muziejus Argentinoje, M.K.Čiurlionio galerija Čikagoje, Florean muziejus Rumunijoje ir kiti. Džiaugiuosi, kad savo patirtimi galiu pasidalyti su visais, besidominčiais neišsenkančiomis rankų darbo popieriaus galimybėmis.

 

Kūryba – tai gyvenimo būdas, savotiškas ritualas ir priemonė išreikšti būsenas ir potyrius. Tai – esatis, suteikianti kasdienybei pagarbų ritmą ir pilnatvę. Per simbolį ar užuominą bandau paliesti prabėgančio laiko šešėlį, konstruoti prisiminimų pasaulį tarsi iš dienoraščio puslapių... Labiau žavi darbo procesas nei rezultatai. Nenoriu šokiruoti ar nustebinti, bet siekiu darnos ir ramybės.“

Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė

„Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė nuosekliai kuria savitą estetiškai įspūdingą pasaulį, kuriame skleidžiasi neišsenkančios vaizduotės kūrybingumas ir pietietiškas temperamentas. Net abstrakčiose racionalia logika surikiuotose jos kompozicijose vis prasiveržia ekspresija, sutrikdomas griežtas konstruktyvus ritmas, paliekama erdvės skleistis improvizacijai ir laisvai žiūrovo interpretacijai.

 

Parodoje „Kintantis laikas“ eksponuojami pastarųjų metų kūriniai apibendrina daugiau kaip penkis dešimtmečius trunkančią Kriaučiūnaitės meninio laiko visumą. Tai abstrakčios daugiasluoksnės alegorijos, kurių spalvose, formose, faktūrose įlieta menininkės patirtis – giluminis išgyvenimų klodas. Jis talpina kruopščią raižyseną, atidą detalėms, subtilų išlavintą skonį, neišsenkančios improvizacijos kupiną vaizduotę. Kintančio laiko tėkmėje trapūs ir kartu ilgaamžiai Kriaučiūnaitės lakštai talpina humanišką ir magišką dailininkės pasaulį.“

Parodos kuratorė menotyrininkė Regina Urbonienė

 

 

 

 

 

Svarbiausi apdovanojimai:

Lietuvos dailininkų sąjungos Aukso ženklelis (2005)
XVIII tarptautinės grafikos trienalės Krokuvoje laureato diplomas (2006)
Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija (2012)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencija „Aš vis dar myliu Lietuvą...“ III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencija „Aš vis dar myliu Lietuvą...“ II

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencija „Aš vis dar myliu Lietuvą...“

 

 

 

 

 

 

 

Mokslinė konferencija apie Alsėdžių istoriją

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jolantos Skurdauskienės foto

Ramutės Damulienės magistro darbo pristatymas Plungės visuomenei

Plungės viešojoje bibliotekoje Ramutė Damulienė pristatė savo magistro darbą.

 

 

 

 

 

 

 

 

G.Černeckio "Lakonikų" pristatymas Plungėje

 

Gruodžio 13-ąją Plungės viešojoje bibliotekoje įvyko lakonikų skaitymai - taip visuomenei pristatyta naujoji bibliofilo, istorijos mokytojo, literato Gintauto Černeckio knyga "Lakonikos".

 

Skaitymai autobusų stotyje

 

Telšiškių menininkų Astos ir Mindaugo Šimkevičių iniciatyva Plungės autobusų stotyje buvo surengti literatų kūrybos skaitymai, kuriuose, be kitų, dalyvavo ir Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ nariai Rūta Poškienė, Daiva Rudelytė Stončienė, Danutė Narkienė, Janina Matevičienė, Ona Sigulda Valužienė bei klubo pirmininkė Adelė Daukantaitė Šeškauskienė.

 

 

 

 

 

 

 

Birutės Lengvenienės 70-ečio paminėjimas

 

Plačiau apie renginį skaitykite straipsnį "Birutė ir draugai".

 

  

 

 

 

Vingiorykštiečiai LKRS renginiuose

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plungės literatai Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos renginiuose.

Nuotraukoje kairėje: Plungės literatai kartu su Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos pirmininku Kostu Fedaravičiumi šventėje Jonavoje.

Nuotraukoje dešinėje: Birutė Lengvenienė kartu su savo eilių skaitove Alina Rauktyte, LKRS pirmininkas Kostas Fedaravičius, Ilona Linkevičienė, Adelė Daukantaitė Šeškauskienė, Janina Matevičienė poezijos šventėje Babtuose (Kauno raj.) 2002 m.

Kuliuose

 

Kartu su Rietavo literatais

 

 

Triukšmingas ir smagus Danutės jubiliejus

 

Poezijos popietė su stalgėniškiais

 

 

Aptariamas almanacho išleidimas

 

...kartu su Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos pirmininku K.Fedaravičiumi.

 

„Vingiorykštės“ svečias - Jaunius Kulnys