Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukasNauja lakonikų knyga
Sveikiname Gintautą Černeckį su naujausia lakonikų knyga SAULĖS GĖLĖS SĖKLOS!

 

 

IX

Dar vienas
lopinėlis atkovotas
iš tamsos
toks sulig žiburiu.

 

 

LXII

Paskutinė skola
kaip šešėlis nublanksta
širdies prieangyje
ir taip ramu.

 

 

XCI

Ne buitiško žmogaus
tokia akių gelmė,
kad nėra dugno
ir nebaisu.

 

XCVI

Toks stiprus
saulėto žmogaus švytėjimas,
kad tamsa traukiasi
ir artėjantieji ugnėja.

 

C

Niekas nežino,
kiek reikia nueiti,
kad Kelias ištartų:
„Broleli mano“.

 

Ištrauka iš Gintauto Černeckio laiško:

"...gerai, kad yra žinančių , ką reiškia Saulės Gėlės Sėklos ir kam jos skirtos. Ačiū už nuoširdžius linkėjimus šiai Baltai knygelei. Ir aš jai linkiu laimingo kelio į žmonių Tikruosius Namus.

Atlikau tai, kas man buvo skirta. Man gražu, kai lakonika sukelia virpesį sieloj. Tada nuo šviesos srauto  suskamba varpelis Dievnamyje, kurį žmogus stato savo viduje. Taigi, Saulės Gėlės Sėklos kviečia žmones prisidėti prie nebaigto Dievo pasaulio kūrimo, atnešant po šviesos plytą statybai.

Bet tam reikia, kad Vidinis Žmogus prasiskverbtų pro materijos skraistę. Kad Dvasia viešpatautų.  Todėl lakonikų kalba trumpa ir aiški.

Mažai tikėtina, kad visuomenė sutiks Saulės Gėlės Sėklas išskėstomis rankomis. Neturiu iliuzijų. Bet džiugina tai, kad lakonikų kalba yra girdima."

 

Aistė Talijūnienė

 

Lakoniškai apie Subtilų Pasaulį

 

Rugsėjo 18 dieną Plungės viešoji biblioteka pakvietė poezijos gerbėjus į naujos Gintauto Černeckio  knygos „Saulės Gėlės Sėklos. Lakonikos“ sutiktuves. Tai ketvirtoji poeto knyga parašyta 2012 – 2021 metais. Lakonikų  skaitytojams buvo gerai žinomos ankstesnės autoriaus knygos. Pirmoji – „Knygos pakeleivio užrašai: lakonikos (Plungė, 2001). Antroji – „Slaptakeliai Slaptavietės Slaptaknygės ( Kaunas, 2004), Gražinos Didelytės ofortų knygelė su G. Černeckio lakonikomis. Trečioji – „Lakonikos“ (Plungė, 2012).

Renginį pradėjo styginis kvartetas „Musica Libera“ iš Klaipėdos, kuris grojo J.S. Bacho ir V.A. Mocarto kūrinius. Tarp atliekamų  muzikinių kūrinių prasmingai skambėjo Aistės ir Mindaugo Talijūnų bei paties autoriaus skaitomos lakonikos. Poetas pažymėjo, kad „kiekviena lakonika lyg šviesos karoliukas neša žinią apie patirtą sielos įvykį, o jų vėrinys žymi saulėto žmogaus kelią“. Baltoji knygelė, kaip ją praminė skaitytojai, yra tarsi vedlys į tobulesnę sąmonę ir gyvybės kultūrą.  G. Černeckis pasidžiaugė  mielų bendraminčių draugija, kuri susirinko  pasikalbėti apie sielos slėpinį. Apie žmogaus paskirtį išsiugdyti subtilesnę sielą. Susirinkusieji pasijuto šviesos šventės dalyviais. Per „Zoom“ platformą prisijungę renginio dalyviai iš Vilniaus, Klaipėdos, Akmenės, Plungės siuntė nuotolinius sveikinimus ir kalbino knygos autorių.

Lakonikos terminas yra paties autoriaus sugalvotas naujadaras, kurio nėra literatūrologijos žodyne. Anot G. Černeckio, „lakonika  - minties kūryba, glaudžianti sielos potyrį į eilėraščio eilutę“. Šio savitos formos kūrinio svarbiausios žymės – glaustumas ir minties pakylėjimas į transcendentines sritis. Sutiktuvių dalyviai gerai atsiliepė apie išleistos knygos aristokratišką formatą ir A. Talijūnienės sukurtas iliustracijas. Naujoji lakonikų knyga sulaukė šiltų atsiliepimų.

Poetas Rimvydas Stankevičius rašo: „knygą perskaičiau net kelis kartus – eilėraščiai, kaip šviesos spinduliai, lengvi it pūkas ir tyri it kalnų šaltinis!” Štai lituanistė iš Papilės Danutė Veisienė pažymi, kad   „ketvirtoji lakonikų knyga „Saulės Gėlės Sėklos” turi stiprią energetiką. Tai brangi dovana Žemaičių kraštui. Tai protestas prieš susvetimėjusią dykrą ir kvietimas į Dvasios Šventovę”. Negali nepritarti Plunges Senamiesčio mokyklos pedagogės Lidijos Tilvikaitės nuomonei: „Man lakonikos – visada bus vienas gražiausių gyvenime skaitytų dalykų”.

 

-